Çoraplar ve Hiperaktivite


Bir çorap ve hiperaktif bir insan arasında ne ilişki olabilir ki ???? Daha önceleri bana da sorsalar ne alakası var derdim meğer çok alakası varmış. Hiperaktif bir insanın kafasının nasıl çalıştığını anlamak için bir çorap yeterli. DEHB Derneği’nden Nezih Bey’le konuşmaya gittiğimde bu bağlantıyı anlayınca pek çok şey anlam kazanmıştı.

Gece yatmadan önce ertesi güne ne giyeceğimi düşünürüm yoksa sabah kalktığımda ne giyeceğime karar veremez geç kalırım ve hiç hoşuma gitmeyen bi şeyleri giyer çıkarım sonra bu hoşuma gitmeyen kıyafetler beni sinir eder giderim iki ara bi dere bi yerden hiç ihtiyacım olmadığı halde kıyafet alırım hemen onları giyerim, giydiklerim bu sefer hoşuma gider ama boşu boşuna cebimdeki son parayı ya da zaten ekside olan hesabımdaki parayı harcamış olurum ama her iki durum da beni mutlu eder :) Bunların çorapla ne ilgisi var di mi? Çorap şu noktada devreye giriyor:

Ertesi gün giyeceğim kıyafete değil giyeceğim çoraba karar veriyorum ben. Şu renk şu desen çorabımı giymek istiyorum diye karar verip çorabın üstüne kıyafet inşa ediyorum . Çorap olmazsa kolye kolye olmazsa saat (erkekler için de kravat olabilir bu) ama asla şu gömlekle şunu giyeyim değil., krmızı saatimi takıcam bugün deyip hooop ona göre giyiniyorum. Ayrıntıdan bütüne giden bi algılama var. Düşününce farkına vardım ki önce hep ayrıntıları düşünüyorum ben. Bütüne asla bakmıyorum, o yüzden de dağınıklık beni rahatsız etmiyor sanırım, bütün umurumda değil çünkü ama onun içindeki ayrıntılar önemli. Çorap dediğin hayatın anlamı :)

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com