Bir Pazar gününe başka ne sığdırılabilirdi ?


Bu Pazar uzun zamandır geçirmediğim kadar güzel ve huzurlu bir gün geçirdim.  Hava çok güzeldi, Nisan için çok güzel bir başlangıçtı. Canım sıkıldığında kaçmak istediğim yeri de buldum sanırım. Bana çok iyi geldi.  Sabah zar zor uyanabilmiştim oysaki, geceleri pek uyuyamıyorum bu aralar, bedenim yorgun ama zihnim cin gibi, uyumak ne bilmiyor,  sabaha kadar etraftan gelen en ufak sesin bile farkında oluyorum.

Sabah gözümü açmaya çalışırken Kağan kulağım ağrıyor dedi, ayaküstü bi şeyler atıştırıp hazırlanmaya başladım, annemde olduğumuzdan bir sürü ıvır zıvırımız vardı topla topla bitmedi, en sonunda çıktık ve Pazar günü şöyele devam etti:

– Kağan’ı doktora götürdük, neyse kulağında bir şey yokmuş sonra hatırladım ki bir gün önce arabanın camını açmıştı giderken tam da o kulağı ağrıyordu zaten :)

– Kağan’la birlikte doktordan çıkıp Haymana’ya doğru yola çıktık, orda bi yerde bizim izcilerle buluşacaktık, yol Kağan’a biraz uzun gelse de (yol uzunmuş ben araba kullanırken yorulurmuşum) “Şirin Bahçe”ye geldik, hava güzel kocaman bir bahçenin içinde pek huzurlu bir ortam, girince ohhh dedirtti bana gerçekten.

– Akşamüstüne kadar yedik, içtik, güldük , eğlendik bu aralar pek keyfim olmamasına rağmen kendimi çok mutlu hissettim :)

– Buluşmamız bitince şehre doğru yola çıktık, Kağan çok yorulmuştu tabii ama benim daha yapacak işlerim vardı, Tunalı’ya gittik. Kağan uyuyakaldı arabada, uyandırdım, Tunalı’da alacaklarımızı aldık, dondurma yedik biraz dolaştık ama tabii bu arada Kağan nerdeyse ayakta uyuyordu :) Sanırım hain bi anneyim ben :)

– Tunalı’dan eve döndük ama eve girmedik :) Bizim ordaki köpek parkında oyun oynamaya gittik, köpeklerle oynayınca Kağan’da ne yorgunluk kaldı ne bir şey :)

– Akşam hava karardığında en sonunda eve girmeyi başardık. Eve girince bir sürü yapmak istediğim şey olduğunu farkettim, çekmeceler saçma sapan şeylerle dolmuş ve kıyafetlerin ayıklanması lazım verilecek kıyafetler var,başladım ayıklamaya, önce çekmeceler sonra kıyafetler atılanlar atıldı, verilecekler verildi ama çekmeceler düzenlendi mi? Hayır. Sadece attım bazı şeyleri biraz boşaldı o kadar, daha fazlasını yapabilir miyim? Evet ama belki seneye :) Aynı motivasyona ulaşmak biraz zaman alıyor.

– Evi temizlemek de lazım, gerçi sadece silmek lazım ama olsun,  başladım evi silmeye ve toplamaya, çok uzun sürmese de aradan çıktı.

– Saçımı boyamam lazım bir de yarın böyle gidemem işe, hadi bakalım saçlar boyansın, boyayı beklerken de başka işler yapılsın. Bu yüzden kuaförde saç boyatmak bana eziyet gibi geliyor, boş boş otur hiç kalkma yerinden boya bitsin diye bekle ayy çok sıkıcı.

– Saç boyası kafama iyice tutunsun diye beklerken başka bir sürü işi yaptım, sonra saçlar yıkandı ohhh çok güzel oldular :)

– Daha ufak tefek bir şeyler daha yaptım ama uykum gelmedi ısrarla, uğraştım gelsin diye ama en sonunda uyuyabildim. Gün bitti. Huzurlu bir günün sonunda huzurlu uyudum. Farkettim ki ben pek huzurlu uyumuyorum. Bunun üzerine biraz düşünmem lazım.

Neyse şimdi aynı soruyu sorayım kendime “Bir Pazar gününe başka ne sığdırılabilirdi ?”.

 

 

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com