Bir Hiperaktif Bazen Kendine Yetişemez


Bu ara olan biten bu, ben kendime yetişemiyorum. Kafamda bir sürü yapacağım şey var ama hiçbirine sıra gelmiyor. Sabahları koştura koştura işe geliyorum, zaten bir sürü dosya beni bekliyor bu arada resimde gördüğünüz benim çalışma masam genelde bu halde, derli toplu olduğu gün sayısını size söyleyemem çünkü maksimum yarım saat derli toplu durur sonra gene bu hale dönüşür. Neyse dağınık olmak değil de problem aklımdakilere yetişememek benim için zor oluyor. Gün içinde iş yerinde ordan oraya koştuktan sonra eve gelince yapılması gereken işler sıra sıra dizilmiş beni bekliyor oluyor. İşlerde öncelik Kağan’ın tabii ki. Genelde köpek parkına gidiyoruz bu ara, koşuyoruz oynuyoruz sonra eve gelince uyku saatine kadar ödev, oyun vs ile geçiyor zaman sonrasında ben başlıyorum yazılarımı yazmaya, evde yapmak istediklerimi yapmaya ya da çok yorgunsam hemen uyumaya gidiyorum. Eee gene kaldı yapmak istediklerim. Mesela altı aydır son on sayfasını okuyamadığım kitap, diğer okuduğum kitaplar, DEHB ile ilgili yabancı makaleler, yapmak istediğim kitaplık rafı (laminant parkeden raf yapıcam da dur bakalım ne zaman ama fikir çok hoşuma gitti), mutfak masasının 100 kat verniklenmesi, balkonun düzenlenmesi, evdeki bir duvarın kağıtla kaplanması, salondaki büfenin atılması için Cem’in ikna edilmesi, evde bir takım değişiklikler yapılması vs. vs. bunlar şu an aklıma gelenler bir de ev dışında yapmak istediklerim var ki hafta sonu da onları sıkıştırmak lazım araya ama nasıl? Sanırım buna hiperaktiflerin organizasyon bozukluğu diyebiliriz. Daha ne olabilir ki :)

Planlama yapmak gerek ama ben henüz bunu yapamıyorum ne zaman yaparım bilmiyorum, haa bu arada Nezih Hocamla DEHB derneği için bir Avrupa Birliği hibe programı için proje yazıcaz bu konuda çok ama çok heyecanlıyım. Çok güzel olacak benim için. Müthiş bir proje bizi bekliyor.

Neyse benim biraz organize olmam lazım, şu an kafamda milyonlarca düşünce dolaşıyor ama güzel olansa 3 gündür alışveriş yapmadım en ufak bir şey bile almadım aferin bana :)

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com